Fotel Aktywizujący Mięśnie Antygrawitacyjne AMA
Jest to innowacyjne urządzenie, zaprojektowane przez dr med. Tadeusza Mazura – specjalistę rehabilitacji i neurologii, które może pomóc odkryć optymalną aktywność ruchową, korygując postawę i sposób oddychania. Aktywizator Mięśni Antygrawitacyjnych, w skrócie AMA, to opatentowane i wielokrotnie nagradzane za nowatorstwo, przez specjalistyczne gremia, urządzenie do „aktywnego siedzenia”. Jak to działa? AMA Pozwala na nowo przywrócić zapomniany, lub utracony w wyniku choroby, a także własnych zaniedbań, wzorzec prawidłowego ruchu. Tworzy warunki w jakich możemy, zmniejszając koszt równoważenia siły przyciągania ziemskiego, doświadczyć samoistnego, osiowego ułożenia ciała. Następuje wówczas korekta postawy i poprawa ruchomości między poszczególnymi segmentami ciała. AMA oddziałuje na nasze ciało poprzez niestabilność podparcia, wymuszającą czynną korektę ułożenia. Powoduje optymalne ustawienie wszystkich segmentów ciała pacjenta przed rozpoczęciem aktywności ruchowej i w ich trakcie, co przekłada się na   poprawę stabilności. Poprawa stabilizacji tułowia jest z kolei „kluczem” dla ruchów wszystkich kończyn. AMA znajduje wykorzystanie m.in. w działaniach terapeutyczno-rehabilitacyjnych, wspomaganiu i leczeniu schorzeń i chorób o różnej genezie:
  • korekcji postawy
  • bólach kręgosłupa
  • udarach mózgu
  • chorobie Parkinsona
  • astmie
  • depresji
Poza obszarem działań rehabilitacyjno-terapeutycznych, AMA znakomicie sprawdza się także jako funkcjonalny, ergonomiczny przyrząd do wykorzystania w pracy biurowej czy w domu, sportowców, osób starszych i młodzieży. Istotne jest to, że mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku i że nie wymaga specjalistycznej asysty w trakcie jego używania. Serdecznie zapraszamy na indywidualne sesje terapeutyczne, połączone z zestawem ćwiczeń, które pozwolą zachować dobre samopoczucie i sprawność. Czas trwania sesji: 45 minut. Do końca października promocja, sesja 40 zł.
  1. wizyta 80 zł
  2. trzy wizyty 204 zł -15%
  3. pięć wizyt 280 zł -30%
Często zadawane pytania
Jakie korzyści daje AMA?
Możliwość indywidualnego dopasowania AMA pozwala zmniejszyć aktywność mięśni globalnych i doznać ruchu odchylenia osi poszczególnych segmentów ciała. Pojawiający się przy tej okazji brzuszny tor oddychania wskazuje na akceptację zmian. Pojawia się uczucie przyjemności, lekkości, inności, odczucie łatwości ruchu.
Ile potrzebuję sesji aby poczuć się lepiej?
Rezultaty są możliwe już po pierwszej sesji.
Gdzie się zgłosić?
Studio Dantian, Słupecka 4/37, po wcześniejszej rezerwacji: studiodantian@gmail.com lub tel.794 506 585
Ile to kosztuje?
Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.