Hashimoto – jak dzięki diecie odzyskać zdrowie i sylwetkę

Choroba Hashimoto to prawdziwa plaga XXI wieku. Przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, stanowi najczęściej występującą przyczynę niedoczynności tego narządu. Na Hashimoto częściej chorują kobiety niż mężczyźni a w jego przebiegu dochodzi do powolnej destrukcji miąższu i rozwoju niedoczynności narządu.

Aby zrozumieć na czym dokładnie polega choroba, należy poznać podstawy fizjologii.

Tarczyca to niewielki gruczoł o ogromnym znaczeniu. Nigdy nie boli i nie daje wprost sygnału, że trzeba się nią zaopiekować. Potrafi jednak wywołać tak nietypowe objawy i nie raz trzeba się nagłowić, aby dociec, że o nią właśnie chodzi. Tarczyca to bardzo ważny, choć często bagatelizowany. Jest to gruczoł wydzielania wewnętrznego składający się z dwóch płatów. Waży od 25 do 60 g i jest jednym z najlepiej ukrwionych narządów ludzkiego ciała.

W trakcie prelekcji poruszymy następujące zagadnienia:
  • Hashimoto – w czym tkwi problem i dlaczego leczenie niedoczynności to za mało
  • Dlaczego osoby z Hashimoto tyją „z powietrza”? Objawy, zagrożenia i konsekwencje źle prowadzonego leczenia
  • Dieta w Hashimoto – dieta przeciwzapalna – zasady i wskazówki praktyczne
  • Fakty i mity na temat diety – gluten, nabiał, soja i inne eliminacje – stosować czy nie? Pułapki związane z internetowymi newsami.
  • Co może zrobić Hashimotka oprócz stosowania diety? O suplementacji i aktywności fizycznej Hashimotki
  • Podsumowanie – holistyczne podejście do leczenia i życia w zgodzie ze swoją chorobą
Dzięki prelekcji osoby zainteresowane chorobą Hashimoto rozwieją swoje wątpliwości odnośnie żywienia, raz na zawsze rozwiążą mity związane z dietami eliminacyjnymi, a także otrzymają wskazówki praktyczne, które pozwolą w prostych krokach zmieniać dietę i utrzymać dobre samopoczucie.
Prelekcję poprowadzi mgr Anna Świtakowska, Dietetyk Kliniczny, Poradnia Nutricus
Anna Świtakowska jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dietetyk kliniczny z zamiłowaniem do wspomagania dietetycznego leczenia zaburzeń hormonalnych, szczególnie Hashimoto, insulinooporności, PCOS i procesu odchudzania często związanego z tymi chorobami. Stałe poszerzanie wiedzy i kompleksowe podejście do pacjenta pozwala na wypracowanie długofalowych i trwałych efektów zdrowotnych oraz sylwetkowych.
Zwolenniczka harmonijnego i rozsądnego podejścia do diety oraz pracy nad nawykami żywieniowymi. Prywatnie fleksitarianka i wielbicielka zdrowych słodkości 🙂
Zapraszamy serdecznie

No Replies to "Hashimoto - jak dzięki diecie odzyskać zdrowie i sylwetkę"


    Got something to say?

    Some html is OK