Masaż wisceralny według Ogułowa

Wiosenne porządki w Studiu Dantian czyli ..
masaż wisceralny brzucha według metody Ogułowa, który poprowadziła Marta Pawełek – Dukaczewska

U podstaw wielu chorób występują zastoje w naczyniach żylnych i limfatycznych narządów wewnętrznych i w przestrzeni około narządowej, a także zmiany położenia narządów.
Mogą one powstać w wyniku wysiłku fizycznego, urazu, intoksykacji. W większości powodują one spastyczne napięcia narządów, a to najczęściej, prowadzi do zaburzeń procesów metabolicznych oraz wzajemnych powiązań narządów między sobą.
Dalszą konsekwencją, jest obniżenie odporności – w ciele pojawiają się bakterie, grzyby, pasożyty, wirusy…

To był praktyczny warsztat, na którym uczyliśmy się jak poprzez masaż odpowiednich punktów ( zwanych spustowymi ) można skutecznie odblokowywać i harmonizować pracę organów wewnętrznych.
Poznaliśmy mapę swojego brzucha, dowiedzieliśmy się gdzie i jak ulokowane są poszczególne narządy, o czym mówi do nas nasze ciało, twarda niczym kamień przepona, boląca śledziona, gdzie tak naprawdę znajdują są przydatki..

Masaż brzucha według Ogułowa to rewelacyjny sposób na poprawę samopoczucia, odzyskanie witalności a w trudniejszych przypadkach również powrót do zdrowia.

Marta Pawełek-Dukaczewska – dyplomowana terapeutka wisceralna, wg metody Ogułowa , coach żywieniowa, nieustannie rozwijająca swoje umiejętności w zakresie profilaktycznej i leczniczej dietetyki chińskiej, praktycznego ziołolecznictwa oraz holistycznego podejścia do zdrowia. Z wykształcenia andragog, zafascynowana psychologią, psychosomatyką, wpływem nieuświadamianych mechanizmów emocjonalnych na nasze zdrowie. Z pasji gotuje wg metody 5 przemian, twórczyni wielu autorskich przepisów kulinarnych, szerząca ideę slowlife i świadomego kształtowania zdrowia poprzez zmianę myślenia oraz szkodliwych nawyków, nie tylko żywieniowych.

 

 

 


No Replies to "Masaż wisceralny według Ogułowa"


    Got something to say?

    Some html is OK