OBLICZA KOBIECOŚCI ~ GALA TANECZNA

Zapraszamy do Studia Dantian na kameralną, ale efektowną galę taneczną: Oblicza Kobiecości. ???

Wstęp wolny!

? W Dzień Kobiet chcemy pokazać oraz docenić KOBIECOŚĆ – zaakcentować zmysłowość, powab i delikatność, która z niej wynika. A taniec pozwala każdej kobiecie odnaleźć ją w sobie, i co ważne pokochać swoje ciało. Takim jakie jest. A jest piękne!

? Gala Oblicza Kobiecości, to także okazja, aby zapoznać się z wielokulturowością tańca – jego kunsztem i różnorodnością w zależności od miejsca pochodzenia.

? To będzie również szczególny dzień dla naszych instruktorek i ich uczennic – po kilku miesiącach ciężkiej pracy, zademonstrują swoje umiejętności i jednocześnie podsumują cały semestr swoich tanecznych dokonań!

W programie znajdą się barwne pokazy taneczne jak:

〜 klasyczny taniec chiński

〜 taniec orientalny (belly dance)

〜 taniec perski

? TANIEC CHIŃSKI – to zestaw kroków, ruchów i ustawień wszystkich części ciała w określony sposób (shenfa) oraz tanecznych elementów technicznych (obroty i skoki), połączonych w płynne kombinacje. Shenyun charakteryzuje się ciągłą cyrkulacją, kolistymi ruchami, skrętami, zwrotami i opozycyjnymi ustawieniami wszystkich części ciała. Z uwagi na precyzję i płynność ruchu, to widowiskowy i pełen gracji taniec.

? TANIEC ORIENTALNY (TANIEC BRZUCHA) – pochodzi z Bliskiego Wschodu, jego głównym ośrodkiem jest Egipt. Wbrew popularnej nazwie, podczas tańca pracuje całe ciało – tańczy się nie tylko biodrami, lecz także dłońmi, klatką piersiową, a nawet włosami. Fascynująca jest różnorodna jakość ruchów: drżenia, miękkie, ósemkowe i koliste ruchy, ostre akcenty i izolacje, złożone i dynamiczne kroki, ruchy głowy i nadgarstków.

? TANIEC PERSKI – charakteryzuje się gracją i płynnym ruchem. W przeciwieństwie do tańca orientalnego („tańca brzucha”), z którym jest często mylony, skupia się głównie na ruchach ramion i korpusu. Ruch jest wdzięczny, zwiewny i subtelny. Nie jest jednak pozbawiony rytmu – kroki nóg są silnie związane z najpopularniejszym rytmem muzyki perskiej ( 6/8 ) bardzo przypominają kroki walcowe.

Podczas gali będzie można poznać instruktorki tańca:

〜 Emilię Annę Potocką Liu Yi Lan – instruktorkę tańca chińskiego

〜 Agnieszkę Stradomską – instruktorkę tańca orientalnego

〜 Apsarę Afsanesarę – instruktorkę tańca perskiego

Zapraszamy – będzie pięknie i tanecznie!

Wstęp wolny!


No Replies to "OBLICZA KOBIECOŚCI ~ GALA TANECZNA"


    Got something to say?

    Some html is OK