Ukryte przesłanie choroby – Marzanna Radziszewska – Konopka

Stres uważany jest dziś przez medycynę akademicką za jedną z ważniejszych przyczyn chorób, jednak działanie hormonów stresu – adrenaliny, noradrenaliny, kortyzolu – nie wyjaśnia wielkiej różnorodności chorób, na które zapadamy. Wyniki coraz większej liczby badań naukowych skłaniają do wniosku, że stres oddziałuje na ciało w sposób znacznie bardziej specyficzny niż nam się wcześniej wydawało. Intensywne emocje nie tylko aktywują system, który mobilizuje nas do walki lub ucieczki, ale też stymulują wydzielanie specyficznych dla danej emocji substancji chemicznych, które łącząc się z receptorami na powierzchniach błon komórkowych modyfikują w unikalny dla siebie sposób stan komórek naszego ciała. Specyficzna mieszanka emocji przeżywana w stresowej sytuacji może przełożyć się na konkretną chorobę ciała.

Jak język emocji przekłada się na choroby ciała?

Jak znajomość emocjonalnych kodów chorób może pomóc w powrocie do zdrowia?

Czy choroba jest tylko niepotrzebnym cierpieniem, czy też przynosi nam ważny przekaz, którego zrozumienie może zmienić jakość  naszego życia?

 

Mamy przyjemność zaprosić Was na ciekawe spotkanie.

Dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka – jest lekarzem medycyny akademickiej z wieloletnim dorobkiem naukowym i klinicznym, praktykiem Psychobiologii z dziesięcioletnim doświadczeniem, wykładowcą, twórczynią autorskiego programu Akademii Psychobiologii Vedica, założycielką i właścicielką Vedica.

Studio Dantian, ul. Słupecka 4/37
Wstęp wolny

 

 

 


No Replies to "Ukryte przesłanie choroby - Marzanna Radziszewska - Konopka"


    Got something to say?

    Some html is OK