WIECZÓR Z TAŃCEM TYBETAŃSKIM – WARSZTAT

Tym razem w Studio Dantian zapraszamy do doświadczenia niezwykłej i dobrej energii jaka płynie z tańców tybetańskich.
Będziemy się uczyć stylu gorshay – są to tańce rekreacyjne, rozpowszechnione w całym Tybecie, wykonywane najczęściej w kole, zarówno przez mężczyzn jak i kobiety – wspólnie lub w formie dialogu, ale osobno (nie w parach).
Charakteryzują się kolistymi ruchami rąk (często z powiewającymi długimi rękawami, sięgającymi nawet za kolana), powtarzanymi sekwencjami kroków, (bywają bardzo skomplikowane) i częstymi zmianami kierunku.
Muzyka i ruch jest dość intuicyjny i rytmiczny i choć w naszej szerokości geograficznej nie ma raczej tybetańskich potańcówek, to styl ten i tak się odnajdzie wszędzie tam, gdzie taniec jednoczy, służy wyrażaniu radości i chęci wspólnej zabawy.

Na warsztat potrzebne będą wygodne buty – jazzówki lub lekkie obuwie sportowe z miękką podeszwą oraz niekrępujące ruchów ubranie. Długie szerokie spódnice u pań, akurat w wypadku tańców tybetańskich, należą do tych wygodnych, jeśli jest ochota ?

Warsztat skierowany jest zarówno do osób, które tańczą i chciałyby spróbować czegoś zupełnie nowego jak i dla tych, którzy na co dzień nie tańczą, ale chcieliby zacząć, lub po prostu mają chęć poruszać się trochę w oryginalnych, pozytywnych klimatach.

Cennik:

• Early bird: przedpłata na konto do poniedziałku 19 sierpnia: 65zł

• Przedpłata na konto po 19 sierpnia: 75zł

• Opłata na miejscu w dniu warsztatów: 80zł

Opłatę należy przelać na konto:
Fundacja Dantian, Bank PKO SA,
nr konta 06 1240 6218 1111 0010 7770 4082

 

Tytuł przelewu:
Taniec tybetański

Koniecznie prześlij potwierdzenie przelewu Emilii,
na email : emilia.potocka@wp.pl
Lub na stronie zespołu Liu Yi Lan

Zapewniamy miejsce pełne dobrej, roztańczonej energii, salę z lustrami oraz wodę dla ugaszenia pragnienia po intensywnej pracy ?

Ilość miejsc ograniczona (10 osób).

Bio instruktorki:
Emilia Potocka jest instruktorką tańców chińskich i etnicznych w Studio Dantian oraz prowadzi zespół tańca chińskiego Liu Yi Lan, który został bardzo pozytywnie przyjęty w Warszawie, w tym, z dużą sympatią, przez społeczność chińską, często ma zaszczyt uświetniać różne wydarzenia związane z kulturą Wschodu.
Emilia jest wielką pasjonatką tańca w ogóle. Trenowała takie style jak jazz, taniec musicalowy, współczesny oraz balet klasyczny. Przez wiele lat związana była z flamenco i w Hiszpanii studiowała klasyczne tańce hiszpańskie. Od 2011 uczy się klasycznego tańca chińskiego. Przez 7 lat tańczyła w zespole Arts of China w Manchesterze pod okiem instruktorki i choreografki Susie Lu Xiaowei, absolwentki prestiżowej Akademii tańca w Hebei w Chinach.
Po powrocie do Polski z pasją kontynuuje zgłębianie tańców chińskich, ale również, zainspirowana wersjami klasycznymi tańców etnicznych, zwróciła się do tradycyjnych stylów takich tańców jak tybetańskie, mongolskie czy z Birmy.


No Replies to "WIECZÓR Z TAŃCEM TYBETAŃSKIM – WARSZTAT"


    Got something to say?

    Some html is OK