Terapie

Fizjoterapia bólu

Wszelkie działanie manualne stosowane przez terapeutę, wykorzystujące naturalne metody, w celu likwidowania bólu oraz poprawy stanu zdrowia, zwłaszcza narządu ruchu.

Pinopresura

Polska koncepcja stworzona przez doktora Radosława Składowskiego, w której wykorzystuje się piny oraz pinokaty. Opiera się na stosowaniu ucisków oraz opukiwaniu odpowiednich punktów ciała. Działając w oparciu zjawiska piezoelektryczności tkanek powoduje likwidację bólu.

Terapia Manualna

wg. Koncepcji Maitland Jest jedną z najpopularniejszych na świecie metod terapii manualnej. Łączy techniki pracy na mięśnie, stawy oraz tkanki nerwowe.

Badanie Funkcjonalne Narządu Ruchu

Testy funkcjonalne polegające na wykonaniu przez pacjenta różnych czynności, które zaleca fizjoterapeuta w celu oceny pracy i dysfunkcji narządu ruchu. Po wykonaniu dokładnego wywiadu, służy znalezieniu struktur zaangażowanych w stan bólu zgłaszanego przez pacjenta.

Terapia Tkanek Miękkich, Punktów Spustowych

Polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych (typu mięśniowo – powięziowe rozluźnianie, masaż funkcyjny, masaż tkanek głębokich, terapię punktów spustowych oraz techniki energizacji mięśniowej), by usunąć napięcia i dysfunkcje układu mięśniowo – powięziowego

Masaż leczniczy

Jest uważany za jedną z najskuteczniejszych metod wspomagania leczenia narządu ruchu. Opiera się na technikach masażu klasycznego, lecz z naciskiem na miejsca objęte stanem chorobowym

Masaż Bańką Chińską

Polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Może być używany do działań leczniczych oraz poprawy wyglądu sylwetki.

Terapia Bańkami Próżniowymi

Metoda stosowana od najdawniejszych czasów. Pomocna przede wszystkim w wspomaganiu leczenia większości schorzeń układu oddechowego, a także rozsławiona przez sportowców wysokiej klasy, stosowana na przeciążenia mięśniowo – powięziowe.

Profilaktyka

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc warto przyjrzeć się swojemu postępowaniu i zobaczyć jak funkcjonuje nasze ciało, jak je traktujemy i wspólnie ustalić jak dbać o swój organizm, by zapobiegać urazom, przeciążeniom, a także zmianom zwyrodnieniowym   Wyżej wymienione metody są naturalne i nie powodują skutków ubocznych (zwłaszcza dla narządów wewnętrznych), jakie mogą dawać np. tabletki przeciwbólowe. Fizjoterapia jest dla każdego, a nie tylko osób już chorych i cierpiących. To jest jak nauka „obsługi„ własnego ciała. Zwykle bywa tak, że pacjent ze swoim problemem udaje się najpierw do lekarza, i to on jeśli uzna za wskazane zleca zabiegi fizjoterapii. Jednak zwiększa się grupa i takich pacjentów, która znając i doceniając swoich terapeutów udaje się do nich w pierwszej kolejności. Fizjoterapia jest bardzo skuteczna w likwidowaniu bólu

W jakich przypadkach:

Bóle mięśniowo - powięziowe, Bóle przeciążeniowe, Bóle kręgosłupa, Zmiany zwyrodnieniowe, Stany pourazowe oraz pooperacyjne, Trybu siedzącego, Aktywnych fizycznie, Powrót do sprawności Poniedziałek, Środa, Piątek w godzinach: 18 - 21 (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu, tel. 508 740 259)