Ból kręgosłupa
Według statystyk ponad 80% Polaków cierpi na częste bóle kręgosłupa, a także liczne napięcia związane z siedzącym trybem pracy i brakiem codziennego ruchu oraz chorobami zwyrodnieniowymi. Na kondycję swojego kręgosłupa pracujemy przez całe życie! To jaki styl życia prowadzimy decyduje o naszym zdrowiu i komforcie życia! Osłabione, niewzmocnione ćwiczeniami, a także napięte w wyniku stresu mięśnie nie są wystarczającym wsparciem dla kręgosłupa. Dodatkowo wielokrotnie w ciągu dnia przeciążamy kręgosłup w trakcie pracy, snu czy zwykłego funkcjonowania. Utrzymujemy jedną, często przygarbioną pozycję przez wiele godzin. Pochylamy głowę spoglądając przez dłuższe chwile w telefon. Dźwigamy ciężkie pakunki i torby, zwykle po jednej stronie ciała. Nie dbamy o optymalne ułożenie ciała i wsparcie dla kręgosłupa, czyli o jego regenerację w trakcie snu.  Nieprawidłowe ułożenie ciała i przeciążenia w konsekwencji skutkują ograniczeniem ruchomości i bólami. Ból najczęściej pojawia się w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa, a w zaawansowanych przypadkach nawet na całej jego długości. 

Jak możemy pomóc?

Aktywizator Mięśni Antygrawitacyjnych (AMA) to innowacyjne, wielokrotnie nagradzane urządzenie do “aktywnego siedzenia”, zaprojektowane przez dr med. Tadeusza Mazura – specjalistę rehabilitacji i neurologii.  AMA pomaga odkryć optymalną aktywność ruchową – korygując postawę, sposób poruszania się czy oddychania. Oddziałuje na nasze ciało poprzez niestabilność podparcia, wymuszającą czynną korektę ułożenia. Pozwala na nowo przywrócić zapomniany lub utracony w wyniku choroby i własnych zaniedbań wzorzec prawidłowego ruchu. Tworzy warunki w jakich możemy, zmniejszając koszt równoważenia siły przyciągania ziemskiego, doświadczyć samoistnego, osiowego ułożenia ciała i optymalnego ustawienia wszystkich segmentów ciała. Korzystając z fotela AMA, korygujemy postawę i poprawiamy stabilność tułowia, która jest „kluczem” dla ruchów wszystkich kończyn. Odciążamy 
Na co pomaga AMA?
AMA znajduje wykorzystanie m.in. w działaniach terapeutyczno-rehabilitacyjnych, wspomaganiu i leczeniu schorzeń kręgosłupa, a także chorób o różnej genezie:
  • korekcji postawy
  • udarach mózgu
  • chorobie Parkinsona
  • astmie
  • depresji

Sesja z AMA

AMA znakomicie sprawdza się także jako funkcjonalny, ergonomiczny przyrząd do wykorzystania w pracy biurowej czy w domu, wśród sportowców, osób starszych i młodzieży. Istotne jest to, że mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku oraz że nie wymaga specjalistycznej asysty w trakcie jego używania.  Serdecznie zapraszamy na indywidualne sesje terapeutyczne, połączone z zestawem ćwiczeń, które pozwolą zachować dobre samopoczucie i sprawność. 
Zapisy: studiodantian@gmail.com