blockimage
Wieczory panieńskie w orientalnym klimacie
Jeśli szukacie oryginalnego pomysłu, który zachwyci przyszłą pannę młodą, Studio Dantian zaprasza serdecznie na niezapomniany orientalny wieczór panieński z tańcem brzucha!  Standardowy wieczorek trwa ok. 3 godzin – od 19:00 do 22:00 (na życzenie możliwe również wcześniejsze godziny). Na dobry początek rozsiądziemy się wygodnie na miękkich poduszkach i skosztujemy tradycyjnej arabskiej herbaty. W blasku świec Illiva opowie nam o tym, czym jest taniec brzucha, jaką rolę odgrywa w kulturze Egiptu i jaki ma związek z tamtejszymi zwyczajami ślubnymi. Następnie dla nas zatańczy :) Druga część to godzinny warsztat, podczas którego poznamy podstawowe ruchy bioder w tańcu brzucha – akcenty, płynne ruchy i drżenia. Poznane elementy połączymy w krótką, przyjemną kombinację, którą zatańczymy pod koniec warsztatu w przygotowanych chustach <3 Po warsztacie przyjdzie czas na imprezę – przy gorących hitach prosto z Kairu będziemy tańczyć, palić sheeshę, pić chłodne Prosecco i objadać się pysznymi owocami. Całość zamknie drugi pokaz taneczny w wykonaniu Illivy  :) Koszt takiego wieczorku to do 8 osób 800 zł Za dodatkową opłatą możemy wzbogacić imprezę także o malowanie henną Można również zamiast całego wieczorku wykupić sam godzinny warsztat (200 zł) lub warsztat plus jeden pokaz tańca (400 zł) Wieczorek polecamy także jako imprezę urodzinową, imieninową czy po prostu spotkanie w kobiecym gronie Na życzenie taki wieczorek przeprowadzi również w wersji chińskiej Emilia Potocka (taniec chiński) lub w wersji perskiej Aleksandra "Apsara" Kilczewska (taniec perski).

Czym jest taniec orientalny (taniec brzucha)

Taniec orientalny (arab. raqs sharqi), nazywany popularnie tańcem brzucha,  pochodzi z Bliskiego Wschodu, jego głównym ośrodkiem jest Egipt. Obejmuje wiele różnorodnych form tanecznych, które różnią się stylem i kostiumem, w zależności od regionu. Wbrew popularnej nazwie, podczas tańca pracuje całe ciało - tańczy się nie tylko biodrami, lecz także dłońmi, klatką piersiową, a nawet włosami. Fascynująca jest różnorodna jakość ruchów: drżenia, miękkie, ósemkowe i koliste ruchy, ostre akcenty i izolacje, złożone i dynamiczne kroki, ruchy głowy i nadgarstków - wszystkie te widowiskowe elementy przeplatają się i nakładają na siebie w tańcu, dając niesamowite możliwości złożonej interpretacji muzyki i emocjonalnej ekspresji.
Raqs sharqi zawiera w sobie bogactwo stylów i odmian: od emocjonalnej klasyki tańczonej do tradycyjnych arabskich pieśni, poprzez soczyste baladi do dźwięków akordeonu, kokieteryjne, luzackie street shaaby, widowiskowe drum solo do dźwięku bębna, show z rekwizytami takimi jak woal, skrzydła Izydy, miecz czy saggaty, aż po tańce folklorystyczne, w tym popularne saidi tańczone z assayą (laską), hagallah, ghawazee i wiele innych. Do tańca orientalnego zalicza się również jego współczesne, zachodnie odmiany takie jak ATS (American Tribal Style®), który opiera się na grupowej improwizacji, oraz tribal fusion, tańczone do współczesnej, często nieorientalnej muzyki. Taniec ten pozwala każdej kobiecie, niezależnie od wieku i budowy, odnaleźć w sobie kobiecość i zmysłowość, pokochać swoje ciało i cieszyć się nim. Z czasem kształtuje sylwetkę i wzmacnia mięśnie, a także uczy poruszać się na co dzień z gracją.

Agnieszka "Illiva" Stradomska

jest certyfikowaną instruktorką tańca brzucha, członkinią  warszawskiego zespołu "Hamsa". Fascynują ją tańce Orientu: choć jej główną pasją jest egipski raqs sharqi, od lat tańczy również taniec perski, a od niedawna także taniec chiński. Swoją edukację taneczną rozpoczęła w 2011 roku. W 2015 roku uzyskała legitymację instruktora sportu ze specjalizacją belly dance. W grudniu 2017 roku ukończyła prestiżowe szkolenie Certified Academic Teacher Training (CATT) w Tanzakademie Cifuentes w Berlinie. Nieustannie rozwija swoje umiejętności się na warsztatach z gwiazdami z Polski i zagranicy. Na prowadzonych zajęciach dba o przyjazną i wesołą atmosferę. Swoje uczennice chce zarażać pasją do tańca, pokazując różnorodność egipskiego raqs sharqi - od zmysłowych, delikatnych kobiecych ruchów dłoni i bioder aż po silny i wesoły folklor do ciężkiego rytmu bębnów.  Jednocześnie zachowuje profesjonalne podejście do ciała i przywiązuje dużą wagę do doboru ćwiczeń.