Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Taniec brzucha

14 października 2019 @ 19:45 - 21:15

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every week that begins at 7:45pm on poniedziałek, repeating until 29 czerwca 2020

zł120

Taniec brzucha, z języka arabskiego raqs sharqi, pochodzi z Bliskiego Wschodu, jego głównym ośrodkiem jest Egipt. Obejmuje wiele różnorodnych form tanecznych, które różnią się stylem i kostiumem, w zależności od regionu. Wbrew popularnej nazwie, podczas tańca pracuje całe ciało – tańczy się nie tylko biodrami, lecz także dłońmi, klatką piersiową, a nawet włosami.

Fascynująca jest różnorodna jakość ruchów: drżenia, miękkie, ósemkowe i koliste ruchy, ostre akcenty i izolacje, złożone i dynamiczne kroki, ruchy głowy i nadgarstków – wszystkie te widowiskowe elementy przeplatają się i nakładają na siebie w tańcu, dając niesamowite możliwości złożonej interpretacji muzyki i emocjonalnej ekspresji.

Agnieszka Stradomska, prowadząca o tańcu brzucha: fascynuje mnie jego różnorodność i złożoność. Zachwyca mnie to, jak bardzo precyzyjnie i szczegółowo jesteśmy w stanie interpretować najdrobniejsze elementy muzyki. W szczególności uwielbiam to, jak bardzo afirmuje on kobiecość – zarówno fizyczną stronę kobiecości – nasze ciało, jego zmysłowość, jak i duchową – radość, ciepło i ogień, jakie kobieta może roztaczać wokół siebie. Wspaniałe jest też to, że pozwala mi on poznawać mnóstwo wspaniałych kobiet i spędzać z nimi wspólnie czas! Chciałabym poprzez zajęcia tańca nie tylko zarażać pasją do tej pięknej sztuki w całej jej różnorodności, ale także pomóc moim kursantkom pokochać swoją kobiecość, nauczyć akceptacji własnego ciała i dbania o nie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety, które mają ochotę poczuć się wyjątkowo 🙂

Grupa początkująca się aktualnie formuje, jeśli jesteś zainteresowana dołączeniem do grupy, skontaktuj się bezpośrednio z Agnieszką

+48 605098567  lub mailowo: illivadance@gmail.com

 

Szczegóły

Data:
14 października 2019
Czas:
19:45 - 21:15
Koszt:
zł120
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Fundacja Dantian
Strona internetowa:
www.fundacjadantian.com

Miejsce

Studio Dantian
Ul.Słupecka 4
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.studiodantian.com