Hawajski masaż leczniczy

Lomi Lomi Nui

To starożytny hawajski rytuał leczniczy – kojący, odżywczy, regenerujący i przywracający świętość ciału, który dociera do zapisanej w nim mądrości. Specyfiką zabiegu jest to, iż oddziałuje jednocześnie na wszystkie sfery – fizyczną, emocjonalną, energetyczną, umysłową i duchową. Harmonizuje, uzdrawia je i pozwala odzyskać przejrzystość i witalność, uwalniając zarazem od psychicznych urazów z przeszłości.

Znaczenie słów

„Lomi” oznacza dosłownie „naciskać, pocierać”, „pracować nad wewnętrzną i zewnętrzną stroną”, a także... „dotyk miękką, aksamitną łapą zadowolonego kota”. Podwojenie tego słowa (lomi) wzmacnia jego znaczenie, podkreślając zawartą w nim moc. Nui zaś, oznacza  „najwyższy, ważny, duży, wyjątkowy, święty”. Podczas ceremonii, wykonywanej w skupieniu, płynnym, tanecznym ruchem (medytacja w ruchu), masowane jest całe ciało – ze zmienną siłą nacisku dłoni i przedramion i z użyciem odpowiednich, ciepłych olejków. Zabiegowi towarzyszą relaksująca muzyka i spokojny, pogłębiony oddech.

Nieco historii

Nazywany Masażem Świątynnym lub Masażem Najwyższym (a także, popularnie – masażem kochających dłoni), wykonywany był tradycyjnie na Hawajach w świątyniach (heiau) przez Kahunów – mistrzów, wtajemniczonych. Przeznaczony był głównie dla wybrańców – kasty wodzów, kapłanów i osób szczególnie cennych dla plemienia. Masaż taki służył m.in. uzyskaniu wizji lub transformacji – jako część rytuału przejścia, np. przygotowaniu do pełnienia ważnej funkcji społecznej. Mógł trwać nawet kilka dni. Był też stosowany w celach uzdrawiających – przynosząc oczyszczenie i wzmocnienie energii życiowej (mana) przywódcy lub jego rodziny.

Czego się spodziewać

Podstawowe efekty masażu Lomi Lomi Nui – poza głębokim odprężeniem i odczuciem wszechogarniającej błogości – jest to harmonizacja pracy półkul mózgowych, poprawa krążenia, głębokie oczyszczenie z toksyn, uelastycznienie stawów, regeneracja tkanek i mięśni, poprawa kondycji układów: nerwowego, kostnego, trawiennego i moczowo-płciowego.

Dla kogo

Masaż likwiduje bóle rożnego pochodzenia, stymuluje pracę układu limfatycznego, poprawia wygląd, odżywienie i koloryt skóry. W łagodny i naturalny sposób usuwa blokady i zwiększa elastyczność – ciała i umysłu. Poprawia samopoczucie, napięcie mięśni, wzmacnia i dodaje energii, pobudzając swobodny jej przepływ. Pomaga usuwać objawy i przyczyny stresu, niewłaściwej diety, negatywnych emocji i upływu czasu. Przywraca miłość, akceptację oraz szacunek dla siebie i otoczenia. Pomaga dotrzeć w głąb, odnaleźć wewnętrzną wolność i spokój. Pobudza moce witalne i daje motywację i siłę do zmian. Wykonywany przez dwoje masażystów (synchronicznie, na 4 ręce) działa ze zwielokrotnioną siłą, wprowadzając w ekstatyczny  stan świadomości. Doskonały także dla par, świetnie harmonizuje energie, odbudowuje więzi i usuwa napięcia.

Jak długo

Masaż Lomi Lomi Nui trwa minimum 1,5 godziny. Wskazany jest dla wszystkich szukających wyciszenia, odprężenia oraz pragnących podarować swojemu ciału nieco uwagi w duchu hawajskim. Zarezerwuj swój masaż Marta Olszewska  531 266 287 Teresa Spitulska 660 495 673
  1. Jedna sesja 240zł
  2. Trzy sesje 680zł
  3. Pięć sesji 1050zł