Goście Studia Dantian

Dr Tadeusz Mazur

Specjalista rehabilitacji i neurologii
"Słynny raport Lalonda ocenia, że geny ponoszą odpowiedzialność za jakość naszego zdrowia w 18%. Wodociągi, produkcja żywności, ubrań, obuwia, ogrzewanie domów mają jeszcze większe znaczenie niż geny. Trzeba wyraźnie zaznaczyć że inżynierom, rolnikom, krawcom, szewcom i innym pracownikom zapewniającym ubrania, żywność, wodę i ciepło w naszych domach zawdzięczamy większą pulę zdrowia (20%) niż medycynie (10% wg tego raportu). Szczęśliwy traf dziedziczenia dobrej puli genów, narodzin w bogatym kraju z dobrą służbą zdrowia, to tylko 48% szans bycia zdrowym. Najwięcej, bo aż 52% zdrowia (wg tego raportu), zależy od sposobu naszego funkcjonowania, od interakcji w których bierzemy udział. Studio Dantian pokazuje jak na Dalekim Wschodzie i Zachodzie ludzie poszukują sposobu na uzyskanie pakietu kontrolnego w puli własnego zdrowia. Mało tego, Studio Dantian stworzyło warunki by każdy mógł poszukiwać własnego sposobu wyrwania się z matni pośpiechu, stresu, rywalizacji i zacząć powiększać pulę własnego zdrowia. Brawo!"

Bartłomiej Gajowiec

Fizjoterapeuta
"Z Dantianem pracujemy od czasu do czasu, ale kiedy pracujemy, ze strony Studia napotykam niezwykle fachowe podejście do najdrobniejszych szczegółów współpracy. Niezwykli ludzie, ogromna wrażliwość w doborze tematyki i przegłęboki wgląd w każde zagadnienie. Bardzo lubię tę aurę i tych ludzi. Janku, gratuluję owocu Waszej pracy".

Tomasz Chodkowski

Pisarz, bizmesmen
"Wyjątkowe miejsce, na premierę książki o szczęściu, na warsztaty, spotkania, na ćwiczenie, rozwój i rozmowę. Świetność tego miejsca pochodzi oczywiście od osób, które go współtworzą, od ich energii, zaangażowania, prawdziwości i otwartości. Za każdym razem, gdy jestem razem z nimi czuję się w wyjątkowy sposób obdarowany. Gdybym miał zagrać w skojarzenia, do Studia Dantian dołączyłbym takie określenia jak: otwartość, różnorodność, rozwój osobisty, szerokie horyzonty, ruch, zdrowie, aktywność, szczerość i byłby to tylko początek gry - po resztę słów i wrażeń zajrzyjcie już proszę sami".

Marek Taran

Religioznawca
"Studio Dantian to miejsce przyjazne i nastawione na wsparcie dla drugiego człowieka. Zapraszając ciekawych prelegentów stara się wpłynąć na poszerzenie horyzontów człowieka by odnalazł siebie i stworzył dobre, świadome życie. Zespół, który tworzy to miejsce jest wrażliwy, ciepły ale też profesjonalny, potrafiący zadbać o szczegóły i ciepłą atmosferę Anna i Marek Taran".

Tomasz Nowik

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny, masażysta
"Wspaniali ludzie, pełni pasji, wkładający 200 % w to co robią. Każdy znajdzie coś dla Siebie, a do tego niezwykła charyzma Jana Glińskiego przyciąga. I na koniec - mają sposoby na Witalność i Długowieczność".

Tomasz Styk

Dietetyk (Nutricus, Sundose)
"Bardzo polecam Studio Dantian! Świetne miejsce dla wszystkich pasjonatów zdrowego stylu życia oraz tych którzy chcą zadbać o swoje ciało oraz ducha Bardzo ładnie wykończone wnętrze tym bardziej zachęca do treningów. No i oczywiście osoba Janka Glińskiego! Znam dużo ludzi, ale Janek to moje Top 10 tych najbardziej pozytywnych i zakręconych. Polecam i pozdrawiam całą załogę Studia".

Jacek Paszkowski

Fizjoterapeuta, terapeuta metody Feldenkraisa
"Bardzo ciekawe zajęcia, wspaniały zespół ludzi z pasją, bardzo polecam".

prof. Zbigniew Mikołejko

Filozof religii, historyk religii, eseista, poeta, pedagog, profesor doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii
"Studio "Dantian" to miejsce (i środowisko) - mam nieodparte wrażenie - otwarte i przyjazne. Nie grzeszy one wąskim pragmatyzmem ani też, tym bardziej, żadnym sekciarskim podejściem do kwestii duchowego rozwoju. Przeciwnie, widzi się tutaj, już "na pierwszy rzut oka", nie zadufany w sobie mistycyzm, nie ślepe, dogmatyczne przywiązanie do jakiejś jednej drogi, lecz rozumny, twórczy trud poszukiwań na różnych ścieżkach - z uwzględnieniem, co ważne, wielu (sam jestem tego przykładem) rozmaitych kontekstów intelektualnych, kulturowych, psychologicznych, społecznych".

Soke Masanori Ogawa

Mistrz miecza japońskiego
"Wiele można się nauczyć pod profesjonalnym okiem. Bardzo polecam!"

Marta Pawełek-Dukaczewska

Terapeutka wisceralna
"Współpraca ze Studiem Dantian to nieustanne rozszerzanie pola widzenia. Miejsce inspirujące w wielu kontekstach, na wielu poziomach. Łączy nowoczesne idee z niezawodną tradycją, gdzie rozwój duchowy nie jest nigdy oddzielony od rozwoju cielesnego, intelektualnego czy emocjonalnego. Każdy znajdzie swoje złote proporcje. W przyjaznej atmosferze jedni uczą się od drugich, nawiązują współpracę, rozwijają, współdzielą podobne postrzeganie zjawisk, szanując wzajemne różnice i otwierając się jednocześnie na to, co dotąd nieznane. Wciąż odkrywam tu coś na nowo. Przyciąga mnie autentyzm, magia tego miejsca i ludzie, którzy pełną otwartością, ogromnym zaangażowaniem i poczuciem pełnionej misji, każdego dnia współtworzą je dla siebie innych".

Dr n. med. Marzanna Radziszewska

Lekarka, autorka projektu Akademia Psychobiologii Vedica
"Od zawsze kierowałam się ideą łączenia różnych podejść na ścieżce poszukiwania zrozumienia dlaczego chorujemy. Ciekawość i otwartość na różne perspektywy jest w moim odczuciu jedyną skuteczną drogą do poznawania rzeczywistości i rozwoju. Studio Dantian tworzą ludzie ciekawi świata i otwarci na poznawanie człowieka jako całości, na którą składa się duch, umysł i ciało. To piękne miejsce na szukanie odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”.

Anna Świtakowska

Dietetyk (Nutricus)
"Studio Dantian to idealne miejsce dbające o nasze ciało i duszę. Rzadko spotykane na mapie Polski formy aktywności, zaangażowany zespół specjalistów i nastawienie na ciągły rozwój placówki sprawia, że z czystą przyjemnością dołożyłam swoją cegiełkę w aspekcie diety. Dantian to prawdziwa perełka dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie w sposób holistyczny, skupiając się na samorozwoju zarówno w aspekcie fizycznym, jak i umysłowym. Szczerze polecam!"

Agnieszka Nowacka - Podgórska

Japonista, pedagog specjalny, terapeuta SI
"W środku miasta, w zgiełku ulicy, za bramą i małym podwórkiem, kryje się miejsce, które niczym portal przenosi człowieka w inny wymiar. Miejsce to ma swój zapach, swoje światło i swoją magię. Wielką ulgą w codziennym życiu, w biegu, w chaosie świata, jest znaleźć się w tym miejscu, i znaleźć w nim swoją relaksującą niszę. Wykład, warsztat, spotkanie czy zwykła rozmowa, pełne są tu pasji i zaangażowania prawdziwych, nie wirtualnych ludzi. Studio Dantian - gorąco polecam".

Prof. Piotr Błajet

Specjalista w zakresie fizjologii, pedagogiki zdrowia, pedagogiki sportu, edukacji całożyciowej
"Bardzo urozmaicona tematyka spotkań wskazująca na dużą pomysłowość i innowacyjność Studia. To takie okno na zmienny nieprzewidywalny świat. Innego na razie nie będzie, "może za sto lat"!"

Tomasz Truszkowski

Magister bankowości, pasjonat metody Human Design
"Chciałbym podziękować osobom działającym w Studio Dantian ze to, że tworzą tak wspaniałą przestrzeń do działania na wielu poziomach. Wiedza o Human Design, którą się dzielę, spotkała się z dużym zainteresowaniem, czego efektem było zaproszenie mnie do przeprowadzenia wykładu i warsztatów. Czuję się zaszczycony, że w komfortowych warunkach, w rodzinnej niemal atmosferze, mogłem dołożyć kolejną cegiełkę do rozpowszechnienia wiedzy, która pomaga w rozwoju świadomości. Szczególne podziękowania chciałbym przesłać trzem osobom. Maya, Kahuna i Bogdan - dziękuję Wam za to, że tak bardzo jako projektor, dane mi było poczuć, co znaczy odpowiednie, właściwe zaproszenie. Dzięki niemu współpraca z Dantianem to dla mnie czysta przyjemność doświadczania w stanie pełnego "flow".

Dr Sylwia Nadgrodkiewicz

Prowadzi sesje muzykoterapeutyczne, które zawierają pracę z głosem autorską metodą poszerzoną o terapię kamertonami
"Choć cisza i kameralność Studia Dantian - tak rzadkie w centrum Warszawy - są warunkami wystarczającymi dla subtelności dźwięku kamertonów - to warto pamiętać, że każdemu miejscu jakości życia dają ludzie i im bardzo dziękuję. Serdecznie polecam."

Krzysztof "KO" Operacz

Praktyk taiji i qigongu
"W Warszawie mało jest jeszcze miejsc nastawionych na propagowanie wewnętrznych metod zachowania zdrowia i pogody ducha. Dlatego, kiedy powstało Studio Dantian czułem, że będą chcieli tą pustkę zapełnić. Od samego początku funkcjonowania załoga stara się wynajdywać perełki sztuk wewnętrznych i prezentować je zainteresowanym. Podziwiam ich za to nawet jeśli ich propozycje nie mieszczą się w moim zakresie zainteresowań. Ochocka siedziba Fundacji jest projektem ludzi kompetentnych, zapalonych i wkładających w swoją pracę mnóstwa serca. Trzeba mieć tylko ochotę jechać na Ochotę i ćwiczyć".

Honorata Nothdurfter

Astrolog, astropsycholog
"Najmocniej polecam Studio Dantian do wszelkich kreatywnych spotkań i przydatnych, inspirujących warsztatów. Sama prowadziłam już tutaj dwa raz warsztaty. Jest przestrzeń pod konferencję, ćwiczenia, taniec czy inne aktywności. Nie zabraknie kawy, herbaty, ciasteczek i owoców! W środku świetni ludzie, profesjonalna pomoc i kompetentna obsługa, a do tego wszystko otoczone bardzo pozytywną energią! Z przyjemnością zorganizuje tu w niedługiej przyszłości następne warsztaty. Miejsce polecam wszystkim całym sercem pozdrawiając szczególnie Kasię, Bogdana i Maye!"