TERAPIA PODCZERWIENIĄ

Dlaczego podczerwień?

Większość długości fal światła (ultrafioletowa, niebieska, zielona) w ogóle nie przenika głębiej przez skórę, lecz jest absorbowana przez jej zewnętrzne warstwy. Jednak światło czerwone i światło bliskiej podczerwieni nie tylko przenikają przez skórę, ale są także w stanie wywołać znaczące, pozytywne zmiany fizjologiczne wewnątrz tkanek. Szczegółowe badania NASA, które zapoczątkowały współczesną erę terapii podczerwienią, wykazały, że światło bliskiej podczerwieni może wnikać w głąb ciała nawet do ok. 20 cm.

Niemiecka technologia medyczna

W Studiu Dantian do naświetlania podczerwienią używamy lampy IL50 Beurer 300W, o sprawdzonej efektywności w europejskim i amerykańskim środowisku medycznym i terapii domowej.  
Często zadawane pytania

Dlaczego i na co działa?

Czerwone światło i bliska podczerwień oddziaływują na szereg ważnych molekularnych i komórkowych procesów, w szczególności zwiększając produkcję ATP (adenozynotrifosforanu), niezwykle ważnego związku chemicznego, który dostarcza komórkom energii niezbędnej do ich funkcjonowania. Tysiące badań medycznych i naukowych wykazały, że ​​ stymulowanie mitochondriów komórkowych długościami fal od 600 do 1100 nm. powoduje m.in.:

  • zwiększony metabolizm komórkowy
  • poprawę krążenia krwi i limfy
  • zwiększone natlenienie tkanek
  • zwiększenie syntezy ludzkiego hormonu wzrostu
  • zmniejszenie zapalenia komórkowego i stanów zapalnych
  • przyśpieszenie regeneracji komórek, także neuronowych
  • wzmocnienie systemu odpornościowego
  • zmniejszenie bólów stawów i mięśni
  • aktywowanie naturalnych systemów przeciwstarzeniowych


Nic więc dziwnego, że lampy do naświetlania podczerwienią stały się świetnym uzupełnieniem rehabilitacji i leczenia wielu częstych schorzeń, jak choroby reumatyczne, mięśnio- i nerwobóle, przewlekłe zapalenia stawów i tkanek miękkich, bóle ucha, nosa, gardła i zatok, oparzenia, potłuczenia, trudno gojące się rany, dna moczanowa, choroby skóry, itd. Naświetlanie podczerwienią wykorzystywane jest też z powodzeniem w kosmetologii, gdyż oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn, zmniejszając m.in. cellulit, oraz poprawia jędrność skóry poprzez stymulowanie produkcji kolagenu. Przeciwskazania Naświetlanie podczerwienią jest małoinwazyjną formą terapii i przeciwskazaniami są jedynie bardzo poważne stany chorobowe, jak znaczna niewydolność układu krążenia, zaawansowana miażdżyca obwodowa, czynna gruźlica płuc, choroby nowotworowe, ostre stany zapalne skóry itp. Także kobiety w ciąży nie powinny korzystać z tej formy terapii. Przed korzystaniem z tej czy innej formy terapii i/lub ćwiczeń w Studiu Dantian zawsze zalecamy konsultację z lekarzem.

Jednorazowa sesja (10 - 15 minut) 20 zł