Często zadawane pytania
Jak się ubrać?
Na zajęciach ćwiczymy w wygodnym, nieograniczającym ruchu strój. Płaskie, sportowe buty.
Gdzie można spróbować?
Informacje o zajęcia stacjonarny oraz kursach online pod numerem telefonu: 794 506 585 oraz w zakładce kalendarz na stronie Fundacji Dantian, link tutaj  -  kalendarz
 
Kiedy rezultat?
Długa forma Starego Stylu Yang, składa się z czterech części. Wykonanie całości zajmuje 23 minuty. Nauka przy regularnej praktyce i zaangażowaniu zajmuje około roku.
Taiji
Niewiele jest aktywności, które tak jak Taiji (tai -chi) wpływają pozytywnie na ciało, umysł i ducha. Dowiodły tego wielowiekowe doświadczenia Dalekiego Wschodu oraz badania rozlicznych gałęzi współczesnej medycyny. Taiji to sposób na zdrowie poprzez harmonię i równowagę. W Studiu Dantian uczymy Starego Stylu Yang. Każdy z naszych instruktorów ma za sobą od 6 do ponad 20 lat codziennych treningów. Nabyte umiejętności, potwierdzają dyplomy przyznane przez World Yang Taiji Classical Martial Arts Federation (Światową Federację Klasycznych Sztuk Walki Yang Taiji) z siedzibą w Tajpei na Tajwanie. Nasi instruktorzy wielokrotnie podchodzili do egzaminów oraz zdobywali wysokie miejsca w konkursach oraz międzynarodowych zawodach.

Uczymy w systemie mistrz - uczeń

Prowadzimy zajęcia w nielicznych grupach. Pozwala to na bardziej zindywidualizowany tok nauczania. Kładziemy szczególny nacisk na najwierniejszy przekaz tej trudnej sztuki. Taiji daje wiele satysfakcji, wewnętrzny spokój, doznawanie prostego odczucia szczęścia, harmonii z samym sobą i otoczeniem. Dużo łatwiej wtedy dawać sobie radę z wyzwaniami codziennego życia oraz własnymi problemami ze zdrowiem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Aspekty zdrowotne i bojowe Taiji

Praktykując Taiji, pamiętamy o tym, że jest sztuką walki, z całym arsenałem broni: szablą, mieczem, kijem, wachlarzem i lancą, jednakże jedynym przeciwnikiem są nasze własne ograniczenia. Na codzień ćwicząc, koncentrujemy się na jej aspektach zdrowotnych, nie zapominając o tych bojowych.

Dla kogo jest Taiji?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać siebie i swoje ciało. Szukają sposobu na zdrowie i są gotowi wejść na ścieżkę Starego Stylu Yang, po to by kontynuować jej tradycyjny przekaz. Wielu z nas weszło na tę drogę, przekonało się osobiście o jej skuteczności i cieszy się z możliwości przekazywania jej innym. Serdecznie zapraszamy!

Kiedy zajęcia

Więcej informacji o zajęciach stacjonarnych oraz online znajdziesz klikając TU