Taniec improwizacja

Zajęcia w poniedziałki i czwartki, 9.00 - 10.00

Zajęcia mają formułę godzinnej sesji improwizacji taneczno-ruchowej, która łączy intensywny trening fizyczny z subtelną pracą z intelektem i wyobraźnią.

Na zajęciach będziemy zarówno odkrywać nowe możliwości naszego ciała, jak i wykonywać znane elementy w niekonwencjonalny sposób. Odnajdziemy przyjemność w zmęczeniu, rozbudzimy ciekawość i uważność w ruchu. Wzmocnimy, uelastycznimy, rozluźnimy i zmobilizujemy mięśnie, kości, stawy, a nawet – skórę i narządy wewnętrzne. Zbudujemy kondycję, wsłuchamy się w ciało i stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której będzie mogło pokonywać swoje ograniczenia. Otworzymy kanały percepcyjne, wypracujemy połączenie między zdolnością obserwacji, wyobraźnią i tańcem. Nauczymy się analizować ruch i podejmować błyskawiczne decyzje, dzięki którym improwizacja stanie się konkretna i różnorodna.

Dla kogo?

Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą poznawać ciało w ruchu i odkrywać jego możliwości. Improwizacja pogłębia komunikację z własnym ciałem, czasem i przestrzenią, rozwija wyobraźnię ruchową, umiejętność obserwacji i reakcji.

Formuła zajęć pozwala prowadzącej zarówno dać wyzwania tym, którzy już mają doświadczenie lub profesjonalnie zajmują się ruchem, jak i zadbać o tych, którzy rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną.